Metody antykoncepcji

W sytuacji gdy nie chcemy jeszcze mieć dziecka, a zakładamy regularne kontakty seksualne z partnerem/partnerką, konieczna staje się refleksja na temat dostępnych sposobów antykoncepcji.

Każdy z nich (a jest ich dość dużo) ma swoje wady i zalety, wszystkie jednak służą jednemu celowi – zapobiegają zapłodnieniu.

Używanie prezerwatyw – dobry środek antykoncepcyjny

Jeśli decydujemy się na stosowanie prezerwatyw, wówczas musimy wiedzieć, że sposób ten pozwala nam także uniknąć wielu chorób przenoszonych drogą płciową (nie daje stuprocentowej gwarancji, ale wyraźnie zmniejsza ryzyko zarażenia się).

Zaletą prezerwatyw jest także łatwa dostępność i niezbyt wysoka cena. Jeśli jednak zależy nam na większej ochronie (szczególnie przed zapłodnieniem), warto się zastanowić nad antykoncepcją hormonalną (specjalne środki przepisuje ginekolog). Tabletki zażywane przez kobiety mają nie tylko działanie antykoncepcyjne, ale ogólnie regulują wydzielanie hormonów (zauważymy to po m.in. po poprawie wyglądu cery) a także wpływają na zmniejszenie bolesności menstruacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

43 + = 49